Jak zarabiać na Bitcoinie i kryptowalutach?

Zarabiać na Bitcoinie (BTC) oraz innych kryptowalutach można na kilka sposobów. Są metody łatwiejsze i trudniejsze, bez inwestycji oraz z inwestycją, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli interesuje Cię zarabianie na kryptowalutach to zapraszam 🙂

Inwestowanie długoterminowe (hodl)

Jeśli tak jak wiele osób uważasz, że długofalowo kryptowaluty dadzą jeszcze sporo zarobić to warto zainwestować w niektóre projekty i sprzedać je za minimum kilka miesięcy lub kilku lat.

Ważna jest tutaj analiza fundamentalna konkretnych altcoinów czyli alternatywnych kryptowalut poza Bitcoinem. Pomocnym serwisem w tym przypadku będzie coinmarketcap.com, który przedstawia listę większości kryptowalut na rynku.

Mamy tam mnóstwo przydatnych informacji do zrobienia takiej analizy. Wszystkie linki do projektów, dokumentacje, aktualną cenę i kapitalizację, profile social media itp. Warto korzystać z tej strony jeśli chcesz inwestować długoterminowo.

Jak zarabiać na Bitcoinie?Metoda ta pokazała już kilkakrotnie w przeszłości, że wybranie i zainwestowanie w odpowiednie altcoiny może przynieść dosłownie miliony złotych czy nawet dolarów w przyszłości.

Jest mnóstwo osób, które zainwestowało np. w kryptowalutę Ethereum po 80 centów, a później sprzedało za np. 300 dolarów za sztukę.

Z własnych doświadczeń mogę dodać, że warto inwestować w kilka projektów czyli jak to mówią nie wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka.

Jeśli zainwestujesz 50 000 zł w jeden projekt i on nie wypali, to stracisz wszystko, a jeśli zainwestujesz 10 000 zł w 5 projektów to jest większe prawdopodobieństwo, że któryś z nich mocno odniesie sukces i dużo zarobisz.

Kolejną ważną zasadą jest nietrzymanie tych kryptowalut na giełdzie ze względów bezpieczeństwa. Jeśli inwestujesz długoterminowo to zadbaj o dobre portfele.

Ja polecam sprzętowy portfel Ledger Nano S, którego używam już od kilku lat albo zdecentralizowany portfel online MyEtherWallet. Kup krypto na giełdzie i od razu wyślij na portfel jeśli nie chcesz stracić swoich pieniędzy jak wiele osób, które trzymało swoje krypto na giełdach. To podstawowa zasada.

Inwestowanie krótkoterminowe / handel

Moim zdaniem jest to najlepsza metoda jeśli chcesz zarabiać na Bitcoin i kryptowalutach. Obecnie sama głównie skupiam się na tym sposobie zarabiania. Trzeba mieć tutaj większą wiedzę jak handlować albo stosować odpowiednie narzędzia, ale zarobki są w tym przypadku dużo większe.

Działa to na podobnej zasadzie co zwykły handel na tradycyjnych rynkach Forex gdzie handlujemy zwykłymi walutami np. USD, EUR, GBP itp.

Zarabianie na handlu na kryptowalutachCzyli korzystamy z odpowiednich platform do handlu gdzie możemy grać nie tylko na wzrosty, ale również na spadki. Czyli jeśli jakaś kryptowaluta spada to my również możemy na tym zarabiać, co mało osób początkujących wie.

Handel może trwać nawet kilka sekund do zazwyczaj kilku godzin. Osobiście lubię handlować na wykresie M15 oraz H1. Oznacza to, że jedna świeczka na wykresie trwa 15 minut albo 1 godzinę.

W przypadku takiego zarabiania mamy dwie opcję:

  • handel na własną rękę
  • handel przy pomocny odpowiednich narzędzi oraz sygnałów

Handel na własną rękę to oczywiście nic innego jak handlowanie samemu dzięki swoim umiejętnościom oraz doświadczeniu na rynku. Mamy wtedy większą kontrolę i pewność siebie, ale niestety trzeba dobrze znać się na wykresach i analizie technicznej, co nie jest takie proste.

Osoby, które w taki sposób zarabiają siedzą na rynku przynajmniej kilka lat, a zanim się tego nauczyły straciły mnóstwo pieniędzy na naukę i testowanie.

Sama cały czas się uczę i nie mogę jeszcze powiedzieć, że umiem tradować na własną rękę, dlatego korzystam z drugiej opcji czyli handel przy użyciu różnych oprogramowań oraz sygnałów.

W skrócie, w dzisiejszych czasach (czego nie było jeszcze 10 lat temu) mamy na rynku kilka możliwości czyli portali, które dają na tacy profesjonalne analizy i sygnały co kupić lub sprzedać. Nie musisz wtedy specjalnie znać się na inwestowaniu krótkoterminowym, ponieważ masz gotowce.

Analizy są robione przez doświadczonych ludzi co handlują już kilka lat albo oprogramowanie, które tworzy za nas sygnały. O tej metodzie pisałam już szczegółowo na stronie głównej. Pisałam tam również o platformie z której obecnie ja korzystam do takiego inwestowania czyli HandelPro.

Wkleiłam tam poradnik ze screenami co gdzie kliknąć, żeby zacząć handlować krótkoterminowo. Na tej platformie możemy nie tylko handlować kryptowalutami, ale również zwykłymi walutami, co daje więcej możliwości do zarobku.

Aidropy czyli darmowe kryptowaluty

Nie jest to sposób na jakiś ogromny zarobek, ale czasem zdarzy się jakaś akcja gdzie możemy za 15 minut pracy dostać darmowe kryptowaluty warte np. 500 złotych.

Airdropy kryptowalutSą to tzw. airdropy kryptowalut. Polega to przeważnie na tym, że jest sobie jakiś projekt kryptowalutowy (przeważnie nowy) czyli np. jakaś nowa giełda albo portfel kryptowalut, który chce zaistnieć w branży.

Postanawiają oni rozdać za darmo np. kilka milionów ich kryptowaluty, dzięki temu jest to bardzo skuteczna i darmowa reklama. Każdy lubi dostawać jakieś bonusy za darmo itp. Identycznie jak teraz dużo banków rozdaje różne promocje typu „Załóż konto, zamów kartę, zapłać nią w sklepie, a dostaniesz 100 zł za darmo albo bon 100 zł do Biedronki”.

I w podobny sposób działają te firmy, czyli żeby dostać darmowe kryptowaluty musisz zrobić kilka obowiązkowych, ale prostych kroków, inaczej ich nie dostaniesz.

Tymi prostymi krokami są zazwyczaj:

  • rejestracja na stronie danego projektu czyli np. na giełdzie
  • zaobserwowanie projektu na Twitterze albo w aplikacji Telegram
  • polajkowanie FanPage’a projektu albo postów
  • itp.

Dzięki takim prostym akcjom otrzymujemy od razu albo po jakimś czasie np. 100 sztuk jakiejś darmowej kryptowaluty, która zazwyczaj w danym momencie jest nic nie wart, ale po zakończeniu danej akcji promocyjnej albo po kilku miesiącach kiedy projekt się rozwinie może te 100 sztuk być warte np. 50 zł, 200 zł czy nawet 1000 zł, bo już takie rzeczy miały miejsce.

Oczywiście projekt może w ogóle nie wypalić i dana kryptowaluta nie będzie nic warta, natomiast wydaje mi się, że warto czasem śledzić takie airdropy i brać w nich udział, bo zajmują chwilę, a mogą w przyszłości coś dać zarobić. W końcu są to darmowe pieniądze, które leżą na ulicy 😉

Staking kryptowalut

Jest to metoda zarabiania na kryptowalutach w sposób pasywny, czyli zarabiamy pieniądze nie robiąc prawie nic. Minusem jest to, że trzeba tutaj najpierw zainwestować w daną kryptowalutę i mimo to, nie będą to też jakieś ogromne pieniądze.

Dlatego ta metoda jest dobra dla osób, które trzymają jakąś kryptowalutę długoterminowo i zamiast bez sensu ma ona leżeć na giełdzie albo w portfelu to lepiej wykorzystać ją do stakingu i dodatkowo na tym zarabiać.

Jak zarabiać na Staking'u kryptowalutPolega to na tym, że kupujemy jakąś ilość danej kryptowaluty na giełdzie i zamrażamy ją potem zazwyczaj w portfelu kryptowalutowym tego projektu. Dzięki temu wspieramy sieć blockchain i w zamian za to otrzymujemy nagrody w postaci dodatkowych kryptowalut, które codziennie wpadają nam na konto.

To, jaki procent otrzymujemy z zainwestowanej kwoty to już zależy od danego projektu. Oczywiście nie każdy projekt oferuje zarabianie w taki sposób.

Na tej stronie możesz sprawdzić jakie aktualnie projekty oferują staking i ile mniej więcej dostajemy procent. Jest tam również kalkulator i inne przydatne rzeczy – www.stakingrewards.com

Dla przykładu posiadałam kiedyś kryptowalutę TomoChain (TOMO) w ilości 50.000 sztuk. Na tamten moment jak dobrze pamiętam cena jednej sztuki wynosiła średnio $0.45

Cała ilość 50k była zamrożona w portfelu (aplikacja na smartfona) i dawała mi ok 9 darmowych coinów każdego dnia czyli ok $4 (15 zł) dziennie. Czyli jak widzisz przy tak dużej inwestycji nie za dużo, ale była to opcja bardzo bezpieczna i projekt był bardzo dobry.

Oczywiście jeśli za jakiś czas taka krypto byłaby warta np. $2 to wtedy już wygląda tu dużo lepiej. Jeśli ktoś jest dużym inwestorem, to sumy mogą być naprawdę ciekawe bez żadnej pracy.

Ja osobiście po jakimś czasie sprzedałam TOMO, bo miałam lepsze możliwości inwestycyjne, ale mam nadzieję, że rozumiesz już mniej więcej na czym polega staking.

Podsumowanie

Na razie byłoby to na tyle. Są jeszcze inne metody zarabiania na Bitcoinie i kryptowalutach, ale te to są takie najpopularniejsze i z których najczęściej korzystałam i korzystam. Możliwie, że za jakiś czas jeszcze coś dopiszę 😉

W każdym razie dwie pierwsze metody czyli inwestycja długoterminowa oraz handel krótkoterminowy to najczęściej spotykane formy zarabiania na kryptowalutach.

Sama w 80% obecnie korzystam głównie z inwestowania krótkoterminowego, ponieważ rynek kiedy to piszę jest obecnie niepewny i dużo kryptowalut spada, więc najwięcej zarabia się na spadkach różnych kryptowalut, co umożliwiają tylko niektóre platformy do takiego handlu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *