Jak zarabiać na reklamach Google AdSense na swojej stronie lub blogu?

Google AdSense jest to bardzo popularna metoda zarabiania pieniędzy, na własnej stronie internetowej czy blogu. W jaki sposób zacząć czerpać zyski i ile tak właściwie można na tym zarobić?

Założenie konta w Google AdSense

Aby, rozpocząć współpracę z Google AdSense należy najpierw założyć konto. Następnie konieczne jest umieszczenie specjalnego kodu Java Script w danych miejscach.

Kod ten, są to boksy reklamowe, w których użytkownicy naszej strony czy blogu, zobaczą dostosowane do nich reklamy, według algorytmu Google. Jeśli będziemy blisko progu wypłaty, wówczas

Google poprosi nas o weryfikację profilu. Odbędzie się ona w podobny sposób jak w Google Moja Firma, zostanie do nas nadany list wraz z kodem weryfikacyjnych, którego trzeba wpisać w naszym profilu na AdSense.

Kiedy to zrobimy, zostaniemy już pełnoprawnymi użytkownikami Google AdSense i będziemy mogli korzystać z wszystkich funkcji.

Da nam to możliwość umieszczania dowolnych boksów reklamowych, również na innych stronach, ustawimy także próg wypłaty, przy którym zgromadzone środki będą przelewane na nasze konto w banku.

W jaki sposób zarabiamy na Google AdSense?

Kod znajdujący się na naszej witrynie powoduje wyświetlanie reklam otrzymanych od Google. Kiedy użytkownik kliknie, na daną reklamę, na nasze konto automatycznie trafi ustalona kwota pieniężna.

Na wysokość stawki wpływa wielkość jednostki reklamowej, prowizja ustalona przez reklamodawcę i usytuowanie jednostki reklamowej. Obsługa programu jest niezwykle łatwa i intuicyjna.

Właściciel strony wybiera rodzaj reklam, który pojawi się na jego stronie. Ma także możliwość blokowania reklam, które nie chce umieścić na swojej stronie internetowej. Po wybraniu implementuje je na stronę.

Warto mieć na uwadze, iż AdSense pozwala nam na zarobek, tylko i wyłącznie, kiedy reklama zostanie kliknięta. Bardzo ważny jest więc, wygląd i oryginalność strony, musi ona bowiem przyciągnąć i zachęcić do siebie, jak najwięcej użytkowników.

Im większa ilość wyświetleń strony, tym zwiększa się stawka za kliknięcie w reklamę. Nie bez znaczenia jest przygotowanie samej reklamy. Google AdSense umożliwia edycję tła reklamy, dzięki czemu można ją dostosować do wyglądu naszej strony czy bloga.

Możemy również ustawić reklamy w wybranym przez nas miejscu w witrynie. Właściwie dostosowana do strony reklama sprawi, że użytkownicy będą w nią coraz częściej klikali, a nie jedynie omijali.

Google AdSense jest częstą techniką generowania przychodów właśnie przez blogerów. Ważne jest przy tym regularne aktualizowanie bloga i kierowanie na niego jak największego ruchu.

Z Google AdSense można skorzystać również w przypadku zwykłych stron www. Istotne jest wówczas rozlokowanie reklam w strategicznych punktach, muszą przyciągać kliknięcia i zapewniać dostateczny ruch na danej stronie internetowej.

Podczas korzystania z Google AdSense należy pamiętać o tym, aby przestrzegać pewnych zasad regulaminu:

  • Nie wolno nakłaniać do kliknięcia reklamy
  • Nie wolno wyświetlać reklam na stronach hazardowych, narkotykowych czy pornograficznych 
  • Należy zachować właściwy odstęp reklamy od tekstu
  • Reklama nie może zasłaniać treści strony
  • Na witrynie można umieścić maksymalnie 3 boksy reklamowe
  • Należy przestrzegać praw autorskich

Ile można zarobić korzystając z Google AdSense?

Stawki za kliknięcia w reklamę AdSense są różne, zależą od wielu czynników. Na stawkę wpływa na przykład lukratywność branży czy konkurencja na daną frazę.

Warto pamiętać o tym, iż użytkownicy strony, nie za każdym razem klikają w reklamę jaka się na niej pojawia. Stawki za kliknięcie oscylują w granicach od 0,10 do 4,00 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *