Dlaczego klikanie w reklamy to mało opłacalny sposób zarabiania online?

Trzeba przyznać, że każdy chce znaleźć jak najprostszy sposób zarobku. Uczniowie czy studenci, czasem młode mamy szukają dodatkowego źródła dochodu, bez wychodzenia z domu.

Różne metody zarabiania przez internet są coraz bardziej znane. Ale czy opłacalne? Jedne mniej inne bardziej. Tu, jak w każdej innej dziedzinie znajdą się zwolennicy i przeciwnicy. Tu weźmy pod uwagę klikanie w reklamy

Na czym polega klikanie w reklamy?

Na czym polega ten sposób zarobku? Jest kilka portali, na których po rejestracji można zarobić na wchodzeniu w linki. Jednak nie da się zarobić na tym zbyt wiele. Każdy portal ma swój regulamin.

Częste zapisy w takim właśnie dokumencie to „lojalność” wobec tylko jednej stronie, albo logowanie się wyłącznie z jednego urządzenia zawsze np. z telefonu, tego samego tabletu, lub tego samego komputera.

By zarobić na klikaniu trzeba poświęcić na to wiele czasu. Na każdy z podanych linków należy kliknąć osobno, a na wszystko trzeba poświęcić dużą ilość czasu. Bywa to po prostu nudne i w tym samym czasie nie można wykonywać innych czynności.

A sposób wykonywania czynności sprawia, że nie można w tym samym czasie zająć się czymś innym. A klikanie w tak zwanym miedzy czasie sprawia, że praca jest mniej efektywna. 

Ile czasu spędzimy na klikaniu?

Kolejna rzecz to ilość reklam. Jednego dnia jest ich bardzo dużo, innego mniej. Jednak jeśli jednego dnia nie kliknie się w dany link, czy w ogolę nie będzie tego robić to przechodzą one na kolejny dzień. Wejście na jedną reklamę to około 3-30 sekund.

W zależności od tego również naliczane są wypłaty. Jednak nie są to tez porywające kwoty. Wynagrodzenie liczone jest w dziesiątych grosza, a czasem nawet w setnych. Więc by zarobić złotówkę trzeba kliknąć nawet 200-300 razy w reklamie.

Inaczej mówiąc spędzić na tym minimum 10-15 minut. Więc można podsumować klikanie w reklamy jako pracochłonne i wymagające dużo czasu. Jeśli ktoś chce się tym zająć musi wykazać się cierpliwością i liczyć z tym, że nie zrobi dużo. 

Na co zwracać uwagę?

Jak wcześniej wspomniano, każda strona ma swoje zasady. Kiedy akceptuję się regulamin, to tak jakby wyraziło się zgodą na zasady jakie obowiązują na danym serwisie. Jednak czasem są długie, napisane zawiłym językiem i trudno jest wszystko zrozumieć.

Jeśli już ktoś zechciałby zarejestrować się na takim serwisie należy zacząć od wnikliwego przeanalizowania regulaminu. Jeśli czegoś nie będzie się wiedzieć, coś się pominie, strona może nie wypłacić zarobionych pieniędzy, nawet jeśli klikało się w reklamy tak jak należy, a złamało któreś z postanowień regulaminu.

Czasami jest tak, że strona nie informuję użytkownika o złamaniu zasad czy nadszarpnięciu postanowień umowy (regulaminu) dopóki nie chce się wypłacić pieniędzy. należy na to szczególne uważać, by nie popełnić błędu. Takim błędem może być np. jak wcześniej wspomniano logowanie się z więcej niż jednego urządzenia. 

Wypłata zarobionych pieniędzy

Chyba na każdym serwisie internetowym, czy to reklamowy czy inna strona ustalony jest próg wypłaty. Można zrezygnować z pracy na danej stronie, ale wtedy pieniądze które wcześniej się zarobiło przepadają.

To powoduję, że zostaję się na danej stronie do momentu „dobycia” do danej sumy. To też powoduję frustrację, ponieważ nie chce się klikać w kolejne reklamy, a czuję się taką potrzebę, by nie utracić wcześniej zdobytych pieniędzy. 

Z założenia wszystkiego trzeba spróbować, ale jeśli chce się zarabiać przez internet lepiej poszukać alternatyw dla klikania w reklamy. Istnieją inne możliwości, które dadzą możliwość zarobienia, większych pieniędzy, choć przyznać trzeba, że praca przez internet w wielu przypadkach daję możliwość dorobienia, na dodatkowe wydatki, a nie zarobienia na bieżące sprawy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *