Sklep Internetowy jako pomysł na biznes online

Sklep internetowy w dzisiejszych czasach to świetny pomysł na biznes. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, co tak naprawdę mogą sprzedawać. Jest kilka wskazówek, które mogą nam pomóc w doborze produktów.

Co możemy sprzedawać w sklepie internetowym?

Na dobra sprawę w internecie jesteśmy w stanie sprzedawać absolutnie wszystko. Najważniejsze w naszym handlu jest to, aby zajmować się tym, na czym się znamy.

W podjęciu ostatecznej decyzji niezwykle pomocna może okazać się analiza rynku. Powinniśmy także zwrócić uwagę na to, czy powinniśmy sprzedawać produkty niszowe, czy te, które cieszą się dużą popularnością. Warto również pamiętać, że od konkurencji możemy wiele się nauczyć.

Pomysł i pasja

Odpowiedź na pytanie, co możemy sprzedawać, na dobrą sprawę tkwi w samych nas. Jak to rozumieć? Powinniśmy być ekspertami w danej dziedzinie, w której zamierzamy działać.

W związku z tym powinniśmy zastanowić się, na czym właściwie się znamy. Możemy również wziąć pod uwagę nasze pasje. Świetnym pomysłem jest sprzedaż produktów, które znajdują się w naszym kręgu zainteresowań

Jeśli pracujemy nad czymś, co nas pasjonuje, nasze działania nabierają prawdziwego sensu.

Możemy handlować praktycznie wszystkim

Jeśli tylko mamy odpowiedni pomysł, nie należy się obwiać. W internecie możemy sprzedawać wszystko, jeśli tylko dotrzemy do naszej grupy docelowej oraz nie powstrzymają nas zaostrzenia prawne.

W wielu wypadkach najbardziej szalone pomysły stają się tymi najtrafniejszymi. Nie możemy jednak zapomnieć, że sprzedaż niektórych produktów w sieci, takich jak suknie ślubne może być trudne.

Również handel alkoholem ze względu na względy prawne nie należy do najprostszych.

Analiza rynku 

Jeśli mamy już pomysł na nasz sklep internetowy i produkty, jakimi zamierzamy się zajmować, nadchodzi czas na weryfikację.

Aby to zrobić, należy przeprowadzić analizę rynku, która utwierdzi nas w przekonaniu, że warto zainwestować pieniądze oraz czas w dane przedsięwzięcie. Jak tego dokonać? Należy wziąć pod uwagę konkretne cechy rynku, takie jak:

 • Rozmiar,
 • Szybkość rozwoju,
 • Koszty wejścia w daną branżę,
 • Opłacalność,
 • Możliwości dystrybucji,
 • Kryteria sukcesu,
 • Panujące trendy odnoszące się do skłonności konsumentów.

Dzięki poprawnie przeprowadzonej analizie będziemy w stanie poznać naszych potencjalnych klientów, a także konkurencję.

Nisza

Według badań przeprowadzonych przez polską internetową agencję badawczą konsumenci w internecie najczęściej kupują odzież, dodatki, filmy, książki, a także sprzęt elektroniczny.

Prowadzenie handlu w takich branżach wiąże się z koniecznością posiadania sporej grupy docelowej oraz generowaniem niemałych zysków. Wielkie problemy może jednak sprawiać bardzo duża konkurencja.

Jeśli staniemy się właścicielem zupełnie nowego sklepu w internecie, możemy mieć wiele problemów, aby zaistnieć w takiej branży.

W związku z tym warto wejść w niszę. Możemy zaproponować konsumentom znacznie mniej popularne, trudno dostępne i unikatowe produkty.

W takich wypadkach będziemy mogli pozyskać klientów, którzy mają problemy z pozyskaniem danego asortymentu. Nie możemy jednak zdecydować się na zbyt małą niszę, gdyż pozyskiwane środki mogą być zbyt małe i nie będziemy w stanie pokryć kosztów prowadzenia działalności.

Nauka od konkurencji i asortyment

Jeśli boimy się konkurencji, możemy podejrzeć co u niej słychać. Następnie wystarczy robić dokładnie to, co oni, tylko jeszcze lepiej! Właśnie dzięki takiej strategii wiele firmy pozyskało spore grono odbiorców.

Kiedy już znajdziemy swój pomysł na sklep internetowy i wiemy, czym chcemy handlować, musimy pozyskać nasz asortyment. Możemy to zrobić poprzez umowę z wybraną przez nas hurtowną lub kiedy mamy do czynienia z unikatowymi produktami wybrać dostawcę wysokiej jakości. 

Jedna myśl na temat “Sklep Internetowy jako pomysł na biznes online

 • 2 października, 2020 o 2:13 pm
  Permalink

  Piszę Pani o tym, o czym uczę się od miesięcy. Z chęcią dowiedziałbym się jak i jakimi narzędziami robić analizę rynku, rynków. Jak wybierać niszę gdzie i jak szukać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *