Zarabianie na ankietach przez internet – co to jest i czy można tu zarobić?

W Internecie dostępnych jest wiele sposobów, dzięki którym można dodatkowo zasilić domowy budżet. Do jednego z tych najprostszych zaliczane jest wypełnianie ankiet.

Tego rodzaju metoda zarobkowania cieszy się coraz większą popularnością z uwagi na fakt, że nie wymaga ona żadnych specjalnych umiejętności ani kwalifikacji.

Na czym polega wypełnianie ankiet za pieniądze?

To rodzaj pracy, która nie wymaga żadnego doświadczenia. Co zatem trzeba zrobić, żeby zacząć w ten sposób zarabiać? Przede wszystkim należy się zarejestrować w serwisie, który oferuje tego rodzaju płatne uzupełnianie ankiet. Oprócz tego należy:

  • posiadać swój adres e-mail – warto założyć sobie osobny – taki, który będzie wykorzystywany tylko do tego rodzaju pracy (tam będą wysyłane powiadomienia o dostępnych w danym momencie ankietach do wypełnienia),
  • komputer lub laptop z dostępem do Internetu – w tym wypadku to podstawowe narzędzie do pracy, bez którego trudno się obyć; ewentualnie można do tego celu wykorzystać również telefon – jeśli można na nim korzystać z Internetu,
  • odpowiednie zasoby wolnego czasu – w tym wypadku żadne sztywne limity nie obowiązują – każdy sam decyduje o tym, ile czasu dziennie, czy też tygodniowo, będzie na tego rodzaju aktywność poświęcał,
  • cierpliwość i systematyczność – jeśli ktoś liczy na możliwość zarobienia dużych pieniędzy w krótkim czasie, to w ogóle nie powinien angażować się w tego rodzaju działalność; w tym wypadku trzeba liczyć się z tym, że dostęp do ankiet będzie nieregularny i że na wypłatę trzeba będzie nieco dłużej poczekać (od kilku tygodni do kilku miesięcy – wszystko zależy od tego, jak szybko danej osobie uda się zarobić wymaganą do wypłaty sumę pieniędzy).

Gdzie można znaleźć sprawdzone i wypłacalne panele ankietowe?

Takich miejsc jest coraz więcej i w kraju, i za granicą. Z pewnością warto zacząć przeglądać:

  • blogi opisujące internetowe sposoby na zarabianie pieniędzy,
  • fora na temat zarabiania – w tym wypadku warto skierować swoją uwagę i na krajowe, i na zagraniczne fora tematyczne; tam łatwo będzie można również zweryfikować, czy dany panel z ankietami faktycznie jest wypłacalny,
  • zawartość różnych internetowych wyszukiwarek – po wpisaniu odpowiednich fraz (np. „gdzie można zarobić na internetowych ankietach”) z pewnością będzie można dotrzeć do miejsc, gdzie rzeczywiście jest to możliwe. 

Jak to możliwe, że ktoś płaci za wypełnianie ankiet?

Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie bezinteresowne, jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Po prostu duże firmy chcą się możliwie jak najszybciej, jak najwięcej dowiedzieć na temat swoich nowych (jeszcze potencjalnych) klientów.

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że osoba, która wypełnia dla nich ankietę, dobrowolnie udostępnia im informacje na temat swoich zainteresowań, nawyków zakupowych albo np. osobistych preferencji.

Tego rodzaju dane, w wyniku prawidłowo przeprowadzonej analizy, z powodzeniem mogą zostać wykorzystane np. na dotarcie do szerszej grupy docelowej albo np. do zwiększenia wyników sprzedaży określonego rodzaju produktu.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat zarabiania poprzez wypełnianie ankiet w Internecie?

Najistotniejsze w tym wypadku jest to, żeby zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to jedynie sposób na dorabianie. Trudno traktować tego rodzaju aktywność jako jedyny sposób na zarabianie i utrzymanie domu. Dlaczego?

Bo zlecenia są nieregularne a i stawki nie są zbyt wysokie. Najczęściej oscylują one wokół kilkudziesięciu groszy, a czasem kilku złotych za jedną ankietę. Warto wiedzieć, że na jej wypełnienie trzeba będzie poświęcić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut – a mowa tu tylko o jednej ankiecie.

Tego rodzaju sposób zarobkowania jest oprócz tego obarczony pewnym ryzykiem. W sieci działa teraz wielu oszustów, którzy podszywają się pod legalnie działające panele z ankietami. Trzeba więc wyć ostrożnym i dokładnie sprawdzać firmę, z którą będzie się miało zamiar podjąć tego rodzaju współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *